Porsche w F1?

Fani słynnej Formuły 1, potocznie określanej po prostu F1 od wielu lat słyszą różnego rodzaju plotki o wejściu słynnej niemieckiej marki sportowych i luksusowych samochodów Porsche do tej najbardziej prestiżowej serii międzynarodowych wyścigów. Co ciekawe, pomimo wielu dokumentów oraz komunikatów, które ujrzały światło dzienne – to właśnie informacja z zakresu praw ochronnych na znaki towarowe może udzielić odpowiedzi na tą zagadkę szybciej niż komukolwiek może się wydawać.

Porsche w F1? 

formula1Niewątpliwie wszystkie powyższe informacją świadczą o tym, że faktycznie coś jest na rzeczy i wejście Porsche do świata Formuły 1 jest coraz bliższe. W ostatnich jednak dniach dostaliśmy niemal namacalne potwierdzenie, że oficjalne potwierdzenie może mieć miejsce nawet dużo wcześniej. Otóż w niemieckim urzędzie patentowym w ostatnich dniach Porsche zarejestrowało znak towarowy „F1nally”, który wprost nawiązuje do słowa „finally”, co w tłumaczeniu oznacza „nareszcie”. Akurat zamiana „i” na „1” niewątpliwie świadczy o nawiązaniu do F1. Takie oznaczenie może oznaczać, że właśnie takim hasłem Porsche będzie promować swoje przystąpienie do Formuły 1.

Tym samym, pozostaje nam oczekiwać na oficjalne potwierdzenie współpracy i wejścia niemieckiego koncernu na rynek Formuły 1. Co jednak ciekawe, po raz kolejny okazało się, że uważne sprawdzanie baz urzędów patentowych może przynieść wiele ciekawych informacji.

Zobacz także