Wraca Snickers sprzed lat!

Czy wiecie, jak nazywały się batony Snickers przed 30 laty? Zapewne nie, ale w najbliższym czasie okazję,  aby przekonać się do starej nazwy będą mieli mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Skąd taka możliwość? Otóż pochodząca z USA korporacja Mars będąca producentem m.in. popularnych Snickersów z okazji 85-lecia produkcji postanowiła wprowadzić na rynek brytyjski batony „Marathon”, które zostały zastąpione 30 lat temu właśnie przez popularne dziś Snickersy.

Warto przypomnieć, że batony pod starą nazwą sprzedawane były na ternie Wielkiej Brytanii do 1990 roku. W ostatnim czasie producent ponownie zarejestrował nazwę „Marathon” jako brytyjski znak towarowy.

snickers 461898 640

Batony pod staro-nową nazwą będą dostępne na rynku przez okres 3 miesięcy, co ma na celu nie tylko celebrację kilkudziesięciu lat produkcji czekolady, ale także stanowić ma ukłon w stronę wieloletnich konsumentów i fanów marki, którzy osobiście pamiętają jeszcze batony produkowane i sprzedawane z oznaczeniem starego znaku towarowego – Marathon.

Zdaniem amerykańskiego producenta, konsumenci nie mają żadnych powodów do obaw, gdyż poza zmianą oznaczenia skład batonów oraz proces ich produkcji pozostaje bez zmian, w związku z czym nie będzie żadnej różnicy wsmaku popularnych batonów.

Niewątpliwie korporacja Mars wyszła z ciekawą inicjatywą, która nie tylko pozwoli na zapoznanie się z historią samej marki, ale także pozwoli poznać używany w przeszłości znak towarowy „Marathon”. Jaka będzie faktyczna reakcja konsumentów na rynku brytyjskich? O tym przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Warto odnotować, iż podobne akcje miały już miejsce w przypadku innych w firm w przeszłości. Jako przykład można wskazać, że w 2008 roku popularne cukierki Starburst także na krótki okres zostały wprowadzone do sprzedaży pod używanym w przeszłości oznaczeniem Opal Fruits.

Zobacz także